Historieboek Mikrocentrum 50 jaar

Op 30 oktober 2018 bestond Mikrocentrum 50 jaar. De viering van dit 50-jarig bestaan, in combinatie met de officiële opening van het nieuwe gebouw aan De Run 1115 in Veldhoven, vond plaats op 1 februari 2019. Ter gelegenheid daarvan is een historieboek uitgebracht dat de geschiedenis beschrijft van 50 jaar Mikrocentrum. Samen met Marijke van Buul, Rianne Franken, Geert Hellings en Hans Houdijk van Mikrocentrum heeft Eddy Brinkman van Betase dit boek samengesteld.


Het eerste exemplaar van het boek is op 1 februari 2019 uitgereikt aan de oprichter van Mikrocentrum, Louis Kauling (links) door Geert Hellings, huidig directeur van Mikrocentrum.

Mikrocentrum is een kennis- en netwerkorganisatie die vakbeurzen, congressen, netwerkbijeenkomsten en opleidingen organiseert, met name voor de high tech maakindustrie. Sinds 1982 heeft Mikrocentrum een High Tech Platform met, per 1 februari 2019, ongeveer 600 lidbedrijven.

De start van Mikrocentrum was op 30 oktober 1968 aan de Oude Gracht 197 in Utrecht met de opening van de tentoonstelling “Mikrocentrum, schatkamer van fijnmechanische techniek”. Na een verplaatsing in maart 1970 naar gebouw Leeuwensteyn (Hoog Catharijne) aan het Jaarbeursplein in Utrecht verhuisde Mikrocentrum eind 1976 naar de Kruisstraat 74 in Eindhoven. Na 42 jaar verhuisde Mikrocentrum op 15 december 2018 naar De Run 1115 in Veldhoven.

Hieronder ziet u een impressie van het historieboek.